Jaké zaměstnávání je vyhledávané

Patříte mezi ty, kdo již dlouho a marně shánějí práci nebo si naopak chcete přivydělat? Brigády a nabídky práce můžete získat za pomoci pracovních agentur. Pracovní agentura pro vás funguje jako zaměstnavatel a propůjčuje vás za úplatu jiným firmám, které aktuálně potřebují větší počet zaměstnanců.

Brigáda v místě bydliště

Zejména v letních měsících je zájem o brigádníky na stavby, v letních restauracích, na koupalištích, v gastronomii a v zemědělství. Po celý rok lze získat práci nebo brigádu jako doplňování zboží, práci v ostraze nebo při úklidu domácností.

V případě, že uzavřete smlouvu s pracovní agenturou, ověřte si, že má platnou licenci od Ministerstva práce a sociálních věcí a je pojištěna proti úpadku, případně si zjistěte, zda platí včas zaměstnancům. Agentur je v ČR přes 2000 a ne každá má čisté úmysly. Spolehlivé agentury vám nabídnou řadu výhod jako je například výplata po prvním týdnu zaměstnání, příspěvek na dopravu, apod. Při výběru agentury berte v potaz také to, jak dlouho působí na pracovním trhu – inzerce práce zdarma, jakou má v okolí pověst.


Letní brigáda


Práci sehnat přes agenturu je mnohem snazší než přes úřad práce. Brigáda může být k dispozici i v jiném městě či kraji nebo dokonce v zahraničí. Ověřte si, jaké budete mít pracovní a platební podmínky a také zda budete v dané firmě zaměstnancem, jaký typ smlouvy uzavíráte – zda pracovní smlouvu, dohodu o pracovní činnosti, apod. Pracovní smlouva musí odpovídat v zákoníku práce. Za zprostředkování práce agentuře neplatíte. Brigáda musí být řádně zaplacena jako u kmenových zaměstnanců, bez strhávání provizí. Úplatu za poskytnuté zaměstnance hradí zaměstnavatel, který má s agenturou uzavřenou smlouvu. Zaměstnáni můžete být na dohodu o provedení práce nebo na dočasný pracovní poměr. Pracovní agentury mají širokou nabídku pracovních pozic, často lze vybírat z opravdu pestré nabídky.

Srovnání parametrů Private Internet Access a AzireVPN: Která je lepší?

Kterou z těchto VPN vybrat: PIA, nebo raději zvolit AzireVPN? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali, součet rozdaných bodů je 8,8/10 : 5,8/10.

Rychlost stahování a nahrávání PIA : AzireVPN, kdo vyhrál?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o Private Internet Access a AzireVPN.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 101 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 44 Mb/s. Private Internet Access se projevila o 57 Mb/s rychlejší nežli AzireVPN.

Naměřený upload Private Internet Access je 91 Mb/s. AzireVPN dosáhla hodnoty 71 Mb/s, a tedy je o 20 Mb/s pomalejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 11 ms. AzireVPN laboratoř naměřila 41 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž Private Internet Access v porovnání byla o 30 ms lepší.

Skóre recenze Private Internet Access : AzireVPN tak činí 7 /10 : 4/10.

Povede se Private Internet Access přehrávat Netflix?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, Private Internet Access tuto možnost dokáže. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Azire VPN zahraniční Netflix odblokovat zvládá.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, Azire VPN takovou dovednost nabízí. Porovnávaná VPNka funkci obejití ochrany YouTube videí nabízí.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a síťové tunelování. Např. Private Internet Access obsahuje DNS ochranu a AzireVPN pro příklad neposkytuje whitelist.

U funkcí VPN je tak skóre 10 /10 x 7/10.

Porazí konkurenci PIA v počtu zemí a serverů?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, PIA nabízí 35 400 serverů, v aplikaci AzireVPN jsme našli celkem 65 serverů. První z dvojice tak udává o 35335 víc .

Obdobně důležitý je počet zemí, kde jsou servery, u AzireVPN je 14. Druhá porovnávaná VPN nabízí 78, o 64 víc. V tomto měření sil tedy vítězí .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých PIA připojí 10. AzireVPN v jeden moment připojí 5 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku nejlepší VPN.

Které platformy podporuje Private Internet Access a které umí AzireVPN?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, Private Internet Access umí Android OS a pokrývá telefony s iOS, druhá VPN služba AzireVPN iPhony s iOS pokrývá, systém Android zvládne pokrýt.

Země původu VPN hraje roli při sdílení informací o uživatelích s policií, neboť se řídí místními zákony. Private Internet Access má sídlo v USA. Druhá porovnávaná VPN má původ ve Švédsku.

Program PIA nebyla lokalizována v českém jazyce, AzireVPN česky taky lokalizována není.

V souboji platforem dosáhla Private Internet Access bodového součtu 10/10, Azire VPN získala 8/10.

Cenové srovnání PIA vs. Azire VPN

Azire VPN můžete mít již od 80 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit již od 44 Kč měsíčně. Známka za poměr ceny předplatného a nabízených funkcí je 7/10, respektive 4 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

Jak vybrat podlahové desky na dřevěnou podlahu?

Ať už si vybíráte dřevěnou podlahu nebo podlahové palubky do svého domova, na chatu nebo zahradního domku, jedná se vždy o velmi důležitou koupi. Dřevo je a vždy bude vynikající materiál, který v sobě zanechává dotek přírody. Má také vynikající užitné vlastnosti a právě proto je na dřevěnou podlahu jako stvořené. V neposlední řadě disponuje přirozeným vzhledem i dlouhou životností. Je to velmi oblíbený materiál a skvěle vynikne is moderním stylem domácnosti.

V praxi si však můžete vybrat na vaši dřevěnou podlahu různé podlahové desky, mezi něž patří například tyto:

Masivní podlahová deska – takové podlahové desky bývají obvykle vyrobeny z jednoho kusu dřeva. Když tyto desky položíte, vždy je třeba je přebrousit a také použít vhodný přípravek, jako je například lak či olej. Mezi oblíbené druhy masivních podlahových desek patří duby, jasan, smrk nebo exotické dřevo merbau. Především dub a jasan jsou také mimořádně odolné a zároveň velmi pěkné.

Vrstvená podlahová deska – taková dřevěná podlaha, se kterou se můžete také setkat pod názvem dřevěné panely, se vyrábí ze dvou nebo tří vrstev dřeva. Ty jsou uspořádány rovnoběžně. Vrchní vrstva bývá obvykle vyrobena z různých druhů dřeva a přetřena lakem nebo olejem. Dolní vrstva je zase vyrobena obvykle z tvrdého listnatého dřeva, jako je například dub. Pokud jde o třívrstvé podlahové desky, spodní vrstva bývá z měkkého dřeva.

Pokud si vyberete dřevěnou podlahu, vždy a za každých okolností dbejte na její údržbu. Dřevěné podlahy by měly být vždy chráněny lakem a také ošetřovány vhodným prostředkem, který se nanáší na suchou podlahu. Právě takový prostředek vytvoří na podlaze film, který chrání její povrch. Pokud je podlaha naolejovaná, vyžaduje se i další údržba. Zároveň chraňte podlahu před poškrábáním, nečistotami a většími částicemi. Vyberete-li si správně a zároveň se budete o dřevěnou podlahu dobře starat, vydrží vám mnoho let.

Co jsou to palubky?

Pokud už víte něco o stavebnictví, pojem palubky pro vás není zřejmě není naprostou neznámou. Kromě širokého využití má také spoustu vynikajících benefitů. Jak už název napovídá, tatranský profil disponuje skvělými vlastnostmi, jako je vynikající kvalita, odolnost a stálost. Také má nadščasový design, proto se skutečně hodí do jakéhokoli bydlení. Velmi dobře si s ním poradíte v exteriéru i v interiéru.

V současnosti se zároveň vyrábí v různých zemích však také v Rusku, Finsku nebo v Estonsku.

Důležité je říci, že tloušťka palubek se liší především podle místa jejich původu a také podle účelu, pro které jsou určeny. Dále zde existují další menší detaily, jako je například zaoblení a druh dřeva.

Třeba si však dát určitě pozor, protože pravé palubky jsou vždy vyrobeny pouze z jehličnanů. Nejlevnější palubky jsou vyrobeny ze smrku obyčejného. Výhodou tohoto dřeva je, že má pěknou neutrální světlou barvu a strukturu. Dalšími vhodnými druhy jsou severský smrk, borovice nebo slovenský červený smrk.

Palubka má mnoho způsobů využití. Nejčastěji se používá pro dřevěný obklad. V domácnosti tak dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru s krásnou vůní. Plaubky můžete také využít iv exteriéru nebo v interiéru.

Jeho výhodou je, že má vynikající tepelně izolační vlastnosti. Pokud je správně využit, dokáže také skvěle odolat plísním a vlivům počasí. Montáž je také poměrně jednoduchá. Z technického pohledu je tatranský profil deska s perem s vyfrézovanými spoji. Právě díky vyfrézování do něj nepronikne zmiňovaná voda a ani plíseň. Vyznačuje se také perfektní odolností a díky tomu dokáže vydržet mnoho let.

Jak vybrat zahradní altán?

Zahradní altány se těší již řadu let velké oblibě. Právě altán je skvělé místo k relaxaci na zahradě, neboť poskytuje dokonalý komfort. V momentě, kdy o něm začnete uvažovat, je důležité zvážit několik podstatných faktorů, kterými jsou velikost pozemku a sezónnost.

Věděli jste však, že historie altánů sahá až do období před 5 000 lety? Poprvé se altán objevil v egyptských zahradách a jeho vlastníky byli členové bohatých rodin. Takové altány představovaly jakési pozemské rejnoky a dokonce si je tito boháči měli s sebou vzít i do posmrtného života.

Dnes jsou však populární v mnoha dalších zemích, neboť jsou vynikajícím doplňkem a vylepšením pro každou zahradu. Altány dokážou skvěle rozšířit životní prostor, a to iv případě, že nemáte obrovský pozemek. Skvěle rozšíří váš požitek z bydlení a můžete je využívat tři roční období nebo dokonce i přes zimu.

Zahradni altany obvykle sestává ze střechy a má otevřené strany. Výběr vhodného tvaru je na vás – může být čtvercový, kulatý nebo i obdélníkový. Využití altánu je přitom poměrně různorodé. Můžete jej využít jako místo odpočinku a relaxace a pokud v něm budete mít i nábytek či stoly a židle, může se toto místo proměnit ve vaši sezónní jídelnu. Také jde o skvělé místo, kde můžete zvát vaše hosty.

V momentě, kdy si začnete altán vybírat, určitě zvažte, k jakému účelu jej budete chtít využívat. Budou si v něm hrát děti nebo bude sloužit jako vaše venkovní posilovna, zda opravdu chcete, aby především toto místo sloužilo k vašemu odpočinku? Možností je mnoho.

Druhou velmi důležitou otázkou je, jaký výhled chcete z altánku mít. Především pro vaši relaxaci bude skvělé, budete-li mít z altánku příjemný výhled. Můžete se například z něho dívat na dům nebo na vaši zahradu. Máte už jasnější představu o tom, jak by měl váš altán vypadat? Možností je mnoho, ovšem určitě se vám podaří vybrat si podle představ.

Krásný plot pro váš domov!

Zamýšlíte se v současnosti nad výběrem plotu? Možností je poměrně mnoho – můžete se rozhodovat, jestli si zvolíte takovou nebo onakou barvu. Další otázkou, kterou můžete zvažovat je, jestli budete chtít klasický nebo průmyslový plot nebo zda budete chtít k němu i bránu. A co dále materiál, typ, barva nebo výška?

Zatímco v minulosti bylo primárním úkolem plotu ochránit pozemek před případnými zloději, dnes má především estetickou funkci, protože před zloději nás ochrání bezpečnostní systémy. Jeho cílem je zajistit útulnost a také jisté soukromí. Třeba myslet na to, že různé druhy plotů se montují různě. Každé oplocení však potřebuje co nejlepší ukotvení v jeho základě, a to především tehdy, je-li umístěn na svažitém terénu nebo pokud je podklad sypký. Například pletivové či dřevěné ploty potřebují pouze upevnění pomocí zabetonových kovových spojek nebo kovových držáků.

Při výběru plotu určitě myslete na to, že by měl ladit se stylem domu. Pokud je dům postaven spíše v klasickém stylu, vybírejte i takový druh plotu a opačně. Ať chcete nebo ne, důležitá je také barva, kterou je nejlépe ladit s barvou fasády, střechy či dlaždic a podobně. Plot může být přitom jednobarevný nebo v barevných kombinacích.

Věděli jste, že ploty bývají častokrát i podceňovány? Některé domy mají sice krásné zahrady, ale mnohdy jim chybí právě pěkný plot a obklopuje je pouze pletivo či betonová zeď. Vybírejte svůj plot svědomitě. V konečném důsledku bude bariérou vašeho pozemku, ale také určitým estetickým prvkem ve vašem domově.

Kromě bezpečnosti mají kvalitní ploty výhodu v tom, že chrání před silným a nárazovým větrem či hlukem z ulice. Takové benefity vám zajistí gabionový plot či živý plot. Nezapomeňte, že není třeba následně zapomínat ani na péči o plot. Každý materiál je něčím jiný, a proto má odlišné nároky. Tak jaký si vyberete vy?

Opal je kamenem narození měsíce října

Opál je kamenem narození měsíce října. Podle legendy dávají opály svému nositeli schopnost neviditelnosti.

Opály jsou poměrně měkké kameny a mělo by se s nimi zacházet opatrně. Opálové šperky by měly být uloženy odděleně od ostatních šperků, aby nedošlo k jejich poškrábání.

Důležité je také vyvarovat se namočení opálu. Voda může způsobit, že opály popraskají nebo ztratí barvu. Při čištění opálových šperků používejte měkký hadřík a jemné mýdlo. Vyvarujte se používání drsných chemikálií nebo čisticích prostředků, protože ty mohou kámen poškodit.

Opály jsou ideálním kamenem pro říjen – jsou krásné a jedinečné, stejně jako celý měsíc! Opálové šperky jsou skvělým dárkem pro někoho, kdo se narodil v říjnu, nebo pro každého, kdo má opály rád. A při správné péči mohou opálové šperky vydržet celý život!

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o módní společnosti Sinsay nebo například o Mohito.

Šperky s kyanitem jsou v covidové době poptávaným artiklem

Když se člověk rozhodne někomu věnovat šperk, jeho přáním jistě je, aby byl pro obdarovaného originální a jedinečný. Z toho důvodu jsou dnes velmi žádány šperky od malých výrobců z celého světa, které jsou zhotovovány s velkou pečlivostí a často v sobě nesou i nějaký svůj vlastní příběh.

Šperky je ideální zakoupit v prověřeném obchodě s pestrou nabídkou

Prodejem šperků z drahých kovů se dnes zabývá celá řada e-shopů. Jen malé množství z nich však nabízí současně nové, staré a starožitné šperky v jediném e-shopu. To jim samozřejmě umožňuje oslovit široké spektrum možných zájemců o koupi, kteří by se měli zaměřit na kladné reference spokojených zákazníků i na to, jestli prodejce disponuje oprávněním k prodeji předmětů z drahých kovů. Nutností je registrace na puncovním úřadu.

Šperk by měl být zakoupen až po důkladné rozvaze

Kvalitní e-shop je identifikovatelný podle toho, že nabízí pouze takové šperky, za nimiž se skrývá řada hodin pečlivé umělecké práce. Šperky zhotovené z přírodních kamenů v sobě navíc ukrývají léčivou energii, takže jejich darováním člověk projeví rovněž svůj zájem o dobrý zdravotní stav obdarované osoby. Výběru šperku je vždy třeba věnovat odpovídající pozornost, protože najít člověku jeho „šperk na míru“ není chvilkovou záležitostí. Proto je samozřejmě důležité, aby byla nabídka e-shopu co nejpestřejší a objevily se v ní originální, autorské, briliantové i starožitné šperky.

Šperky s kyanitem vnáší klid a harmonii do neklidné doby

V současnosti se velké oblibě těší šperky s kyanitem. Jedná se o minerál, jehož naleziště se nachází i u nás. V dnešní komplikované covidové době se jeho popularitě není co divit, protože disponuje schopností navodit pocit klidu, harmonie i vyrovnanosti. Stříbrné prsteny s kyanitem jsou tak pro lidi trpící stresem a neustálým psychickým tlakem ideální volbou.

Více informací si můžete přečíst v našem článku Šperky s kyanitem na našem blogu o špercích.

Úklid domácnosti nemusí být drahý. Stačí vědět, které prostředky jsou účinné

Úklid domácnosti bez vhodných čisticích prostředků zkrátka neprovedeme. Než se nechat zmást reklamou a poutavým designem obalu, raději volte na kvalitu a prověřené technologie. Úklid domácnosti nemusí být investicí do drahých saponátů za tisíce. Hygienickou čistotu můžete mít ve svém bytě i za pár korun. Jen vědět jak na to.

Drahé saponáty nemusí být hned lepší

Úklid domácnosti je náročnou disciplinou, proto si každá hospodyňka vybaví svou úklidovou komoru vhodnými čisticími prostředky, určené na konkrétní činnost nebo typ materiálu. Pozor však na předražené saponáty, které poslouží stejně účinně, jako obyčejný jar, který máme v kuchyni každý. Bohužel ani u úklidových prostředků pro domácnost neplatí přímá úměra, která by jednoznačně zaručovala, že dražší prostředky budou automaticky ty lepší. Každý zákazník sleduje hlavně cenu, která ve výsledku ovlivňuje rozhodnutí při koupi, ale ve finále jsou ukazatele mnohem jinde, než to, zda vybraný výrobek bude kvalitní a šetrný k povrchům i životnímu prostředí.

Sledujte složení čisticího prostředku

Hledáte saponáty určené pro čalounění, hygienické ubrousky na utření kuchyňské linky nebo dezinfekci do koupelny? Úklid domácnosti vyžaduje mnoho chemických složek, které si poradí s tou či onou špínou a bakteriemi. Při výběru čisticích prostředků z drogerie věnujte pozornost hlavně jejich složení. Problémem ve složení mohou být například tenzidy a aktivační přísady, které u citlivějších jedinců vyvolávají alergické reakce. Pokud dbáte na životní prostředí, vyhnout byste se měli aromatickým a konzervačním látkám. 

Zkušenosti jsou nejlepší

Pamatujete si, že vaše babička či maminka používaly na čištění oken výhradně jeden prostředek, který nikdy nezanechal šmouhy? Úklid domácnosti vždy zvažte. Než koupit neověřené produkty, raději sáhněte po těch, se kterými máte dobré zkušenosti. Pokud si domů přinesete nový čisticí prostředek, jeho účinnost vždy testujte pouze na malé ploše.

Mějte hygienicky čistou domácnost každý den

Nechcete si hrát na znalého chemika nebo nechcete investovat do nejrůznějších čisticích prostředků? Máte doma malé děti a raději chemii ve své domácnosti vůbec nechcete skladovat? Objednejte si naše šikovné paní na úklid. Úklid domácnosti provádíme v čase, který vám nejvíce vyhovuje. Vy se tak vždy vrátíte do dokonale čistého bytu. Díky naší službě úklid domácnosti nemusíte investovat čas ani peníze do úklidu!

Rekonstrukce bytů aneb. Když je prostor daný

Rekonstrukce městských bytů nemusí být náročná ani tehdy, pokud jsou k dispozici jen omezené metry. Propůjčíme vašemu starému bytu nový moderní vzhled, do kterého vměstnáme všechny potřebné zóny!

Rekonstrukce bytů v Brně s omezeným prostorem

Pořídili jste si nový byt ve starém činžovním domě a před nastěhováním přemýšlíte o jeho celkové rekonstrukci? Náš tým zkušených řemeslníků vám poradí s úpravou každého centimetru tak, aby byt nabídl zónu pro hru, odpočinek, posezení i vaření. Specializujeme se na rekonstrukce bytů v Brně a širokém okolí.

Rekonstrukce pro mladý pár

Rekonstrukce bytů pro mladé páry představuje pro naše řemeslníky skvělou příležitost, jak zvelebit stávající prostor a připravit skvělé zázemí pro budoucí rodinu. Při rekonstrukci dbáme především na praktickou stránku. To znamená, že myslíme na řešení úložných prostor, kterých potřebují zvláště mladí obyvatelé hodně, a to i na kola a jiné vybavení.

Kuchyně s jídelním koutem a obývákem

Oblíbeným prvkem moderních bytů je propojení kuchyně, obývacího pokoje a jídelny. Vznikne tak prostor, kde si mohou obyvatelé bytu povídat s návštěvou, připravit chutný pokrm a zároveň tento prostor nabídne dostatek místa pro hru malých dětí. Skvělým řešením pro prosvětlení zdi například v koupelně je použití luxfer, které jsou v současnosti velkým trendem a naši klienti je žádají jak v čirém tak různobarevném provedení.

Ložnice pro rodiče

I rodiče potřebují mít dostatek soukromí. Jak v malém bytě nabídnout každému obyvateli soukromí? Jednoduše přepažením místností. Abychom ušetřili co nejvíce centimetrů, pro tyto účely volíme stavbu příček ze sádrokartonových desek. Ty nabízejí stejně jako klasické cihly dobrou akustiku, nabídnou tak v ložnici příjemné ticho a zároveň soukromí.

Spojení koupelen pro získání místa na dětský pokoj

Mnohé brněnské byty nabízejí svým majitelům velkou koupelnu a samostatnou místnost pro WC. Sjednocením a zmenšením těchto dvou místností vznikne malá a praktická koupelna. Využitím vhodných koupelnových doplňků, skříněk a keramiky můžete mít v koupelně vanu nebo velký sprchový kout, zatímco z druhé strany vznikne pokojík pro návštěvy a do budoucna dětský pokoj.

Změňte dispozice starého bytu na praktičtější prostor

Potřebujete provést rekonstrukci starého bytu tak, aby vyhovoval vašemu současnému životnímu stylu a zároveň byl pohodlný a moderní? Náš tým stavařů pro rekonstrukce bytů používá moderní stavební prvky a technologie. Díky mnohaletým zkušenostem mohou svým klientům poradit s novým dispozičním řešením tak, aby byt perfektně vyhovoval všem jeho obyvatelům. Obraťte se na nás a my vám zrekonstruujeme váš byt v Brně a okolí za nejlepší ceny. Výsledkem naší práce bude skvěle provedená rekonstrukce a nádherný moderní prostor, zhodnocující vaši nemovitost.