Talismany pro štěstí

Talisman nebo amulety pro štěstí se hodí každému. Ochrání vás doma i na cestách a budete se cítit lépe. Nosí se především na krku. Podkova pro štěstí je symbolem našich předků. 

Chrání nejen dům, ale také svého nositele před neštěstím a nebezpečím. Květ života je symbolem stvoření, naděje a energie. Má léčit tělo a také zlepšovat duševní stránku člověka.

Keltský uzel je starodávný keltský symbol, který má magickou moc. Drží svět pohromadě a symbolizuje propojenost všech jevů. Přináší stabilitu do života a všem zlým silám zamotá hlavu, tak, aby se nedostaly k majiteli amuletu.

Jako talisman pro štěstí můžete použít také minerální kameny, které si můžete zavěsit na krk. Poslouží vám tak růženín, jadeit, křemen, jantar nebo i citrín.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jak a co nám řekne horoskop  nebo  kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.

Řekněte si na zdraví, ale necinkejte skleničkami v Maďarsku

Nejzáhadnějším zvykem v Maďarsku, a to jak pro cizince, tak pro Maďary, je, že nikdy necinká sklenicemi plnými piva. Nejznámějším vysvětlením je zřejmě to, že Rakušané oslavili své vítězství nad Maďarskem v roce 1849 několika džbánky piva. Tato oslava znamenala začátek dlouhého režimu teroru a pomsty vůči vzpurným Maďarům.

O tom, jak rakouská armáda slavila své vítězství, nemáme žádné informace. Z té doby, těsně po popravě v Aradu, neexistují žádné věrohodné prameny. Jaký je tedy důvod zákazu cinkání sklenicemi piva?

Jak naznačuje znalec historie Róbert Hermann, tento zvyk má původ v depresi a bezmoci, kterou Maďaři pociťovali. Nejnovější studie ukazují, že tato malá vzpoura začala při odhalení sochy Heinricha Henztiho v Budíně v roce 1853. 

Ten byl císařským velitelem budínské pevnosti, která byla před dobytím rakouskou armádou v roce 1849 vyprázdněna. Po úspěchu jarního tažení debatovalo uherské vedení o dalším postupu.

Rozhodlo se osvobodit Budín namísto postupu na západ. Obléhání vedl Artúr Görgei, který požádal obránce, aby pevnost vydali bez boje.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je vlastně čas nebo spoustu věcí o slonovi či jak se supermodelka Kendall Jenner stala slavnou.

Jenna Ortega miluje seriály i v soukromí

Americká herečka Jenna Marie Ortega zahájila svou hereckou dráhu už jako dítě. Uznání získala za roli mladé Jane v komediálně-dramatickém seriálu Jane the Virgin televizní stanice The CW.

Sama ovšem své herecké dráhy započaté už v tak útlém věku později zalitovala. Podle jejich vlastních slov ji to připravilo o část dospívání. Neměla možnost zažít klasické mezníky života běžného teenagera, jako je například maturitní ples.

V současné době exceluje především jako Wednesday Addams v komediálním hororovém seriálu Wednesday z dílny oblíbené platformy Netflix.

Seriál se dočkal ocenění jak od diváků, tak i od filmové kritiky. Mladá herečka za ni obdržela dokonce nominaci na Zlatý glóbus.

Blízko k této branži má i v soukromí. Prozradila totiž o sobě mimo jiné, že je sama velkou fanynkou seriálu Stranger Things. A čím dalším je tato dívka zajímavá?

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jaký vliv má na zvířata a lidi úplněk nebo co to je vlastně magie a čím vším se zabývá astronomie.

Jak dnes číst bibli?

Bible může být pro současného čtenáře obtížně uchopitelná, neboť její jazyk je mimořádně bohatý na různé metafory. Učení samotného Krista je plné symboliky. V bibli se tak nacházejí řádově desítky až stovky symbolů.

Doslovný výklad Bible jednoznačně připouští obrazný jazyk. Radou pro dnešního příjemce biblického textu tedy může být to, že pokud doslovný význam pasáže vede ke zjevné absurditě, ale obrazný význam přináší objasnění, pak pasáž pravděpodobně používá symboly a je potřeba tak sdělení chápat.

Vykládat bibli zcela doslovně a ignorovat přitom metafory, které uvádí, by bylo zásadní chybou, která by nám znemožnila pochopení textu.

Nicméně například většina evangelíků a křesťanských fundamentalistů se přiklání k tomu, vykládat bibli doslovně v té míře, v níž je to možné. Přípustnou výjimkou jsou pouze pasáže, kde je text zjevně alegorický, poetický nebo obrazný.

Bible je tedy bezesporu zajímavým a mnohovrstevnatým materiálem. Zajímá vás nejen její významový kontext? Podívejte se s námi.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Čím se zabývá astrologie a čím astronomie? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení býka nebo o znamení  zvěrokruhu váhy.

Energetické a klimatické plány v Evropě

Podle národních energetických a klimatických plánů, které jednotlivé země publikují, bude v roce 2030 až 60 % evropské spotřeby elektřiny pokryto obnovitelnými zdroji, z toho 40 procentních bodů budou tvořit solární a větrné elektrárny. V roce 2018 bylo přitom z obnovitelných zdrojů vyrobeno pouze 32 % evropské elektřiny.

Plánovaný rozvoj obnovitelných zdrojů se však mezi různými zeměmi značně liší. Nejambicióznější je v tomto ohledu Nizozemí, které plánuje zvýšit svou výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů z nynějších 15 % až na 75 % v roce 2030. Nejméně ambiciózní je pak Česko, které podle svého energetického plánu zvýší výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů z nynějších 14 % na 17 % v roce 2030, a bude tak v EU jednoznačně poslední. Zvýšení ambicí, které česká vláda letos oznámila, už je v této analýze započteno – předtím byly plány ČR ještě méně ambiciózní.

Podle národních klimatických plánů bude roce 2030 zhruba čtvrtina evropské elektřiny vyráběná pomocí fosilních paliv. Většina evropských zemí však v příštím desetiletí plánuje výrazné snížení výroby elektřiny z fosilních zdrojů. Česko, spolu s dalšími zaostávajícími zeměmi, však výraznou změnu neplánuje. Podle našeho národního plánu se má snížit výroba elektřiny z fosilních zdrojů ze současných 55 % na 47 % v roce 2030.

Pokud se Česko cestou čistší energie nevydá, hrozí mu ponurý scénář. Zatímco se v příštím desetiletí množství obnovitelných zdrojů energie v EU zdvojnásobí a energie vyráběná spalováním uhlí naopak klesne na polovinu, bude mít Česko do roku 2030 druhou nejšpinavější elektrickou síť – prodej elektronických součástek v EU. Stane se jednou z pouhých tří zemí s podílem uhlí – fosilního paliva s nejvyššími emisemi uhlíku – nad třetinou elektrického mixu. V současnosti Česko plánuje nejnižší využití elektřiny z obnovitelných zdrojů v celé Evropské unii. Patří tak mezi sedm států, které způsobí, že EU nesplní své emisní cíle.

Na trhu s elektřinou se obchoduje velká řada kontraktů, které se liší podle expirace a doby, po kterou je elektřina dodávána. Lze obchodovat kontrakty s expirací příští den, týden, měsíc, čtvrtletí nebo rok. Rozdíl v kontraktech je rovněž v tom, zda je elektřina dodána po celý den 24 hodin (tzv. base-load), ve špičce 8-20 hodin (peak-load) nebo jiné (například off-peak).

Jedním z nejsledovanějších kontraktů je dodání elektřiny 24 hodin denně po celý rok, tedy roční base-load kontrakt. V Německu se cena tohoto kontraktu v současné době určuje podle mezních nákladů na výrobu elektřiny z uhelných elektráren. Tyto mezní náklady jsou určeny cenou energetického uhlí a cenou emisních povolenek.

V jiných zemích Evropy se cena elektřiny určuje podle nákladů plynové elektrárny, protože elektrárny s nižšími náklady nepokryjí celkovou spotřebu.

Avatar

Avatar je film, který přišel na plátna kin v roce 2009. Je o planetě Pandora, která se nachází v planetárním sytému hvězdy Alfy Centauri. Na Pandoře se nachází mnoho života a také rostlin, obývají ji modré vysoké bytosti Pandořané.

Žijí v nedýchatelné atmosféře a lidé řeší komunikaci tak, že přenesou své vědomí do pandořanských avatarů.

Jeden avatar, který patří Jakeu Sullymu, bývalému mariňákovi, který je na vozíčku, se má setkat s místními obyvateli a poznat jejich život. 

Zamiluje se do pandořanky a snaží se zachránit planetu před lidmi, kteří ji chtějí vydolovat. Na planetě je Strom života, který nesmí být zničen.

Pandořané spolu s Jakem bojují proti pozemšťanům za to, aby mohli svobodně žít. Dojde k bitvě, která skončí vítězstvím pandořanů. V letošním roce se dostává na plátna kin Avatar 2, který je pokračováním původního filmu.  

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Jaký je rozdíl mezi normálním horoskopem a tím čínským? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení berana nebo vodnáře či  o znamení  zvěrokruhu panna.

Víte, kde koupit kvalitní, chutné a levné konzervy pro kočky?

Drtivá většina majitelů koček ví, že jsou tito čtyřnozí domácí mazlíčkové takové milé a chytré svéhlavičky. Když si postaví hlavu, nic a nikdo s nimi nehne. To platí i v případě, že se budeme bavit o krmivu. Někdy kočka začne odmítat krmivo, které jí dáváte, a tak je potřeba najít nové, chutné a zdravé řešení, nad nímž se smiluje a pozře jej. Nabídněte jí kvalitní konzervy a kapsičky z e-shopu Hawaj.cz. Ceny jsou skvělé, najít můžete slevy vyšší než 70 % z původní ceny zboží.

Levné konzervy pro kočky

Na Hawaj.cz najdete konzervy pro kočky mnoha značek a typů. Díky tomu najdete to správné řešení pro každou kočku, ať už je malá, velká, mlsná nebo sní téměř vše, co jí nabídnete. Např. konzerva SCHESIR Cat kuřecí + šunka v želé je teď k dostání se slevou 72 % z původní ceny, takže stojí jen 12 Kč. Anebo konzervy Calibra Cat Life Adult Chicken 200 g a Calibra Cat Life Sensitive Rabbit 200 g jsou v prodeji se slevou 48 % z původní ceny a stojí 25 Kč.

V nabídce jsou ale také kvalitní a chutné kapsičky pro kočky. Třeba Calibra Cat kapsa Premium Kitten Turkey & Chicken 100 g se slevou 62 % za cenu 11 Kč. Nabídka je obsáhlá, jistě si vyberete.

Škrabadla pro kočky

Aby se vaše kočka nenudila, měla se kde protáhnout a také měla místo sama pro sebe, kde má klid, když si jej přeje, můžete se podívat na škrabadla pro kočku a některé jí vybrat. Mají různý vzhled, výšku, různé možnosti aktivity, jsou stabilní a hezké.

Nejprodávanějším modelem na Hawaj.cz je právě teď škrabadlo pro kočky Hawaj 170 cm v černo-hnědém provedení. Obsahuje dva kočičí domky, 4 odpočivadla, 3 hrací myšky a 2 schůdky. Je potaženo plyšem a sisalem. V prodeji je se slevou 48 %, takže za něj utratíte jen 1 599 Kč.

Podívejte se na kompletní nabídku zboží pro vaše kočičí mazlíčky, ale také potřeb a vybavení do domácnosti, na zahradu, hraček, potřeb pro bazény, camping…

Co dělat, když vaše objednávka zboží z eshopu nedorazila

Nedočkavě vyhlížíte svůj balíček a on stále nedorazil? Zatím nezoufejte, nemusí jít o podraz anebo chybu internetového obchodu, byť i takové případy samozřejmě nastávají. Zrekapitulujte si, ve které fázi s vámi e-shop komunikoval naposledy a zahajte kroky k tomu, abyste se se svým zbožím co nejdříve shledali. A nestyďte se ozvat ani v případě, že jde pouze o nějakou drobnost, protože jen tímto způsobem můžeme zlepšovat úroveň služeb. Co pro to můžete udělat, si přečtěte v našem článku níže.

Prohledejte e-mail

Potvrzení objednávky, platby a odeslání obvykle chodí do e-mailové schránky. Pokud tato potvrzení máte, můžete s tím dále pracovat. Jestli jste si tyto zprávy zapomněli kontrolovat a nyní je nemůžete najít, dobře prohledejte všechny složky vaší schránky, včetně veškerého obsahu spamu a reklam. Na základě čísla objednávky a dalších údajů pak můžete dále s obchodem komunikovat.

Elektronicky nebo telefonem

Poměrně velký počet lidí preferuje komunikaci e-mailem oproti telefonování. Doporučujeme napsat e-mail se všemi údaji a vaším dotazem a následně třeba dva dny počkat na odezvu. Pokud tato nepřijde, pak volejte a odkazujte na svou zprávu. Korektní e-shop by měl okamžitě začít zjišťovat, co se se zásilkou stalo a usilovat o nápravu. Bohužel ne vždy se tak děje, proto je dobré průběžně celou věc urgovat a nenechat se odbýt.

Obchod nekomunikuje

Někdy samozřejmě narazíte na internetových obchod, který není spolehlivý a důvěryhodný, a vy jste ani přes veškerý předchozí průzkum recenzí tento fakt nezjistili. Pak samozřejmě můžete zaslat e-mail či dopis, ve kterém situaci popíšete a budete si stěžovat. Možná to však nezabere, pro příště tedy nezbývá, než si dávat větší pozor, neplatit neznámým obchodům předem a varovat svou negativní recenzí ostatní zákazníky.

James Cameron býval řidičem kamionu, než mu Hvězdné války změnily život

Nebýt Hvězdných válek a studií, které již absolvoval a které se týkaly filmu, James Cameron by možná zůstal řidičem kamionu s ambicemi točit filmy a nic jiného.

To je v podstatě pravda, sledování Hvězdných válek ho nakonec podnítilo k natáčení vlastních filmů a s několika přáteli se vydal na cestu, která ho dovedla až na místo, na kterém v současnosti sedí jako jeden z nejznámějších a nejuznávanějších režisérů na světě.

Ve skutečnosti s přáteli rozebral starou kameru, jen aby zjistil, jak funguje, a strávil spoustu času tím, že se ji snažil dát dohromady a znovu zprovoznit, aby pochopil její dynamiku a způsob ovládání.

Řízení kamionu byl pro Camerona způsob, jak zaplatit účty, a nic moc jiného, protože už předtím studoval film a různé speciální efekty, které se daly použít v různých filmech.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, světoznámých modelkách jako třeba Kendall Jenner, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti jestli se dá horoskopu věřit či nikoliv. Určitě je zajímavé přečíst si o znameních jako například kozoroh či blíženec.

Tři velké důvody, po kterých vám práce v Ostravě přijde jako dobrý nápad

Ostrava je jedním z měst, která jsou oblíbená svým typickým prostředím a také místními vyhlášenými podniky, které se pohybují v různých úrovních společenské zábavy. Jenže mimo toho je Ostrava také místem, kde můžete najít zajímavé množství pracovních příležitostí.

Spousta lidí totiž vidí Ostravu spíše jako velké industriální centrum, které příliš jiného prostoru na pracovním trhu nedává. Ale zcela naopak, Ostrava může být mnohem zajímavější. A my vám přinášíme tři zásadní důvody, po kterých vám práce v Ostravě přijde jako super nápad!

Příjemní kolegové a pracovní kolektivy

Rozhodně se nedá říct o každém městě, že by bylo příjemným prostředím. Zcela naopak se totiž budeme potkávat s tím, že se i v rámci kolektivů lidé mohou působit agresivně a příliš moc mohou bojovat o zásluhy a oblíbenost. Jenže samotné nabídky práce Ostrava dokáže poskytnout v kolektivech, které jsou naopak velice stabilní a příjemné. Díky tomu vám tak už jenom samotné firemní prostředí přinese zásadní potěšení.

Výborné výdělky a nízké nájmy

Nájmy v Ostravě patří mezi jedny z vůbec nejmenších, co se týče krajských měst. Díky tomu tak můžete jednoduše najít takovou práci, která dokáže vaše životní náklady pokrýt ve sto procentech. Samotná pracovní místa Ostrava nabízí navíc v kompletním spektru oborů, takže se nemusíte bát ať už jste vzdělaní nebo zkušení v jakémkoliv oboru.

Benefity, které jinde nezískáte

Ačkoliv je základem práce v Ostravě i kdekoliv jinde hlavně finanční ohodnocení, tak mohou být jednotlivé benefity minimálně stejně tak důležité. Ostrava je přitom jedním z míst, kde zaměstnavatelé v rámci dlouhodobých pracovních vztahů velice rádi dávají příjemné benefity. Ty vám mohou pomoci s financováním volnočasových a společenských aktivit i v mnohém dalším.