Úplněk 

Pro mě je úplněk především symbolickým obdobím, kdy si uvědomuji, jak je svět plný protikladů a jakým způsobem se všechny tyto protiklady propojují v jeden celek.

Je to období, kdy se slunce a měsíc spojují, kdy se otevírá portál mezi dnem a nocí, mezi tím, co vidíme, a tím, co je skryté. Je to magické období, kdy se stáváme svědky toho, jak se celý vesmír dýchá jedním dechem.

Během úplňku se na obloze mění nejen měsíc, ale i hvězdy. Je to období, kdy se hvězdné soustavy zdají být ještě blíže, jako bychom jimi mohli dosáhnout. Hvězdy se září jasněji a obloha vypadá jako obrovská plocha temného sametu plná nespočetného množství lesklých kamenů.

Ale nejen na obloze se děje něco magického. Příroda se také mění. Všichni jsme si jistě všimli, jak jsou noční barvy za úplňku ještě více zesíleny a jak jsou obrazy a stíny ještě výraznější.

Je to také čas, kdy se stáváme vnímavějšími k vibracím, které jsou v našem okolí. Mnozí lidé tvrdí, že se cítí více spojeni s přírodou a celým vesmírem a že se jim otevírají dveře k hlubšímu poznání.

Pro mě je úplněk obdobím, kdy se všechny protiklady propojují v jeden celek a kdy se stáváme součástí něčeho mnohem většího. Je to období, které nám ukazuje, jak moc jsou všechny věci v životě vzájemně propojené a jak může být naše existence vcelku magická.

Zajímají Vás i jiné věci, jako například v této povídce? Na našem blogu se dočtete více.

Jednou jsem se setkal s jedním zaklínačem, který se specializoval na lov nebezpečných plazů a duchů. Byl to pořádný chlap s drsným vzhledem, ale jeho oči zářily, když mluvil o svém řemesle.

Jednou mi vyprávěl příběh o tom, jak musel bojovat s obřím hadem, který byl velký jako dospělý muž. Zaklínač se mu ale postavil a po několikahodinovém boji had nakonec podlehl.

Ale nejvíce mě překvapilo, když mi ukázal svého věrného draka. Ano, dobře slyšíte, draka! Byl to nádherný zelený plaz, který mu sloužil jako věrný pomocník při lovu nebezpečných bytostí.

Zaklínač mi řekl, že když je s drakem, tak se cítí jako jeden z nich. Že se mu podařilo navázat s ním tak hluboký vztah, že se mu zdá, že rozumí jeho řeči.

Tohle všechno mě fascinovalo. Můj přítel zaklínač je skutečný bojovník, který má štěstí, že má přátele jako jeho drak, kteří mu pomáhají překonat všechny překážky, které mu přijdou do cesty.

Napsat komentář