Andy a The Factory

Ateliér Andyho Warhola The Factory je pravděpodobně nejznámějším a nejproslulejším uměleckým ateliérem v historii. Noc co noc se v něm odehrávaly nejrůznější hýření, zatímco Warhol v pozadí vytvářel své proslulé sítotisky.

Warhol brzy poté, co přijal sítotisk za své hlavní médium, zjistil, že ve svém ateliéru potřebuje asistenty, protože pracoval někdy v mimořádně velkých rozměrech. S pomocí jeho asistentů si továrna vysloužila své jméno. 

V létě 1964 Warhol vytvořil sérii Flowers, která vznikala rychlostí 80 výtisků denně, přičemž v The Factory vzniklo celkem více než 900 výtisků různých velikostí.

Toto místo bylo také společenským místem, jakousi klubovnou. Warholův celoživotní asistent Gerard Malanga sloužil také jako jeho společenský organizátor, který pro Warhola aktivně vyhledával ty nejkrásnější a nejzajímavější lidi. Tito lidé využívali The Factory jako společenské místo, kde se stýkali a sledovali Warholovu práci.

Chcete se dozvědět něco o hvězdách, osudech lidí a znameních? Jak o činských znameních, tak normálního klasického zvěrokruhu? Určitě navštivte náš blog o těchto věcech, kromě jiného. Máme pro Vás připraven například článek o znamení lva nebo znamení ryby.

Napsat komentář