Co je vlastně esoterika?

Práce s krystaly, různé čarodějnické prakticky nebo třeba techniky mentální vizualizace patří k praktikám, o nichž se dnes hovoří jako o esoterických.

Někteří označují esoteriku docela prostě za módní trend. Další souhlasí s tím, že se do jisté míry jedná o jakousi ozdobnou nálepku. Lidé, kteří se těmito praktikami zaobírají, se považují za výjimečné, čímž jednoznačně akcentují původní význam esoteriky, která se opírala o vědomosti, jež nebyly dostupné každému.

Jedna z definic, která se pokouší tuto tajemnou oblast uchopit, proto říká, že esoterika umožňuje klást důležité otázky týkající se našeho vlastního účelu a vlivu na tuto planetu z duchovní perspektivy. Tento směr dokáže ozvíjet hlubší znalosti vesmíru a místa, které v něm člověku náleží.

Přitahuje i vás tajemství? Zkuste se s námi podívat na tento myšlenkový proud podrobněji, poodhalit jeho tajemství a zjistit, proč jsou vůči němu i někteří skeptičtí.

Chcete se dozvědět něco o hvězdách, osudech lidí a znameních? Jak o činských znameních, tak normálního klasického zvěrokruhu? Určitě navštivte náš blog o těchto věcech, kromě jiného. Máme pro Vás připraven například článek o znamení střelce nebo o znamení štíra.

Napsat komentář