České ploty z gabionů – vyrobte si z nich i pergolu nebo zahradní doplňky

České ploty z gabionů jsou velmi oblíbené pro svou estetickou i praktickou funkci. Stavba není vůbec náročná. Z gabionů lze navíc postavit také pergolu, garáž, zahradní nábytek nebo třeba truhlíky. České ploty z gabionů vynikají dlouhou životností a nevšedním vzhledem. Drátokámen lze použít všude v zahradě, čímž docílíte sjednocení exteriérových doplňků netradičním způsobem.

České ploty z kamene

Gabionové ploty jsou vytvořené z drátěné konstrukce, která je vyplněná většinou kamením. Vyplnit ji lze také dřevem, sklem, hlínou, apod. Využít se dají pro stavbu různých zahradních doplňků všude tam, kde se dají použít betonové tvárnice, dřevo a jiný stavební materiál. Gabionové ploty velmi rychle a esteticky rozdělí hranici pozemku, přičemž dají vyniknout architektuře vaší nemovitosti a do zahrady vnesou přírodní designový prvek, který lze dále používat i při stavbě jiných zahradních doplňků. Záleží na vaší zručnosti a kreativitě, kde všude se dají gabiony použít.

Stavba pergol a oporných zídek

Praktickým řešením stavby pergoly nebo palisád je rovněž použití gabionové konstrukce. Základní konstrukce je tvořena sítí vytvarovanou do podoby kvádru či krychle. Rozměr konstrukce je velmi variabilní. Požadovaného tvaru docílíte spojením sítí spirálovým drátem, háčky nebo sponami. Oka gabionů mají většinou rozměr 5 × 10 nebo 10 × 10 cm.

Sypaný nebo vykládaný gabion?

Před realizací je nutné si promyslet, jaký typ gabionu zvolíte. Při volbě sypaného gabionu se do koše vrství obsah bez nutnosti dodatečných úprav. Do sypaných gabionů je vhodný drcený kámen s větší frakcí, než je oko sítě. Skládané gabiony mohou vytvářet různé estetické kameninové mozaiky. Na vnější strany se umisťuje vyskládaná mozaika z lámaného kamene, za kterou se vysypává drcené kamenivo. Koš pak stačí vyplnit požadovanou výplní a shora uzavřít.

Stavba českých plotů z gabionu

Toužíte mít estetický, přitom bezúdržbový plot? Objednejte si u naší firmy HK ploty originální české ploty z kamene. Naše gabionové ploty zkrášlí vaši zahradu a skvěle se budou doplňovat i s ostatními doplňky ze stejného materiálu. Specializujeme se na plánování i realizaci stavby z gabionů.  

Napsat komentář