Instalatér Praha radí: Jak uvolnit ucpanou toaletu

Neodtéká vám toaleta tak jak má nebo došlo k jejímu úplnému ucpání? Instalatér Praha radí, jak uvolnit WC snadno a rychle.  

Ucpaná toaleta není úplná katastrofa

Všímáte si, že toaleta neodtéká tak jak má? Začíná se v ní hromadit voda nebo se vytváří větší hladinka než obvykle? Pak byste měli začít jednat okamžitě. I když voda po chvíli ještě odteče, další spláchnutí opět vrátí vše z odpadu zpět do mísy, začíná jít o závažný problém s ucpanými trubkami. Instalatér Praha radí, jak uvolnit toaletu bez špinavých rukou, dokud je ještě čas.

Na ucpanou toaletu vyzkoušejte zvon

Špatně odtékající voda z toalety může být způsobena nahromaděnými nánosy na stranách potrubí. Situaci může poměrně snadno vyřešit zvon. Dostatečně silným pumpováním dojde k uvolnění potrubí.  Zvon je vhodným pomocníkem v případě, že nedošlo k ucpání pevným předmětem.

Zvon ponořte do vody, aby obepínal celý sifon a začněte pumpovat. Pokud se voda nasaje do sifonu, máte obvykle vyhráno. Pokud se Vám zvon nechce přisát na odpadní potrubí, zkuste ho namočit v horké vodě. Radí instalatér Praha.  Pokud je zvon příliš malý, je dobré omotat ho starým hadrem.

Ucpaná toaleta papírem

Papír představuje nejčastější problém pro toaletu. Pokud nepospícháte, zkuste chvilku počkat a pak znova spláchněte. Papír by se měl po nějaké době rozpustit. Záleží na tom, jaké množství je v záchodové míse. Ucpaný odpad toalety lze uvolnit také například odčerpáním vody ze záchodové mísy.

Uvolnění toalety pomocí chemie

Pokud nepomohou výše uvedené techniky, pak zvolte chemická rozpouštědla, určená přímo na čištění ucpaného záchodu. Chemické přípravky obvykle obsahují kyselinu sírovou. Jedná se například o přípravek zvaný krtek. Při čištění potrubí u toalety postupujte podle příbalového letáku.

Obraťte se na profesionála

Příčinou ucpání toalety mohou být organické nečistoty, zbytky potravin apod. V takovém případě je lepší zavolat na pomoc odborníka. Instalatér Praha disponuje vhodnými přístroji, které pročistí trubky od všech nečistot. K práci využívá vhodnou chemii, která beze zbytků odstraní i silně zanesené stěny potrubí.

Napsat komentář