Čtyři svatební styly dopodrobna

Někdo má rád pestré barvy, někdo jiný zase něžnost a přirozenost. Proto není žádným tajemstvím, že ve světě svateb je mnoho odlišných stylů, které především uspokojí nároky a očekávání nastávajících novomanželů. U příprav svateb záleží na každém detailu, ať už se jedná o svatební šaty, oblek, svatební tabuli, květiny či dokonce svatební potahy na židle. Vše má své kouzlo a přesně zapadá do stylu jaký si novomanželé přejí.

Který z těchto svatebních stylů vám bude nejblíže

  • Vintage – jednoznačně patří mezi nejoblíbenější svatební styl, díky své jemnosti a pohodlí, ale především nádechem retra. Klíčové prvky jsou pivoňky, růže, dřeviny, jemnost ptačích pírek. Svatební šaty nevěsty jsou jednoduché, většinou jemně prokládaný krajkou a mohou mít narůžovělý nádech. Dekorace a doplňky jsou spíše přírodní a jednoduché. Nechybí samozřejmě pivoňky a růže jako dekorace. Většinou pro zachování celkového vintage stylu se volí svatba na zámcích.
  • Rustikální styl – taktéž nazývána jako venkovská. Tento styl provází hlavně přírodní zdroje, proto je většina dekorací z materiálu jako je dřevo, sláma, luční kvítí apod. V tomto stylu se především provádí obřady venku, někde na louce či v lesíku. Svatebčané se většinou obléknou pohodlně, tak samo jako nevěsta se ženichem. Nevěstinu hlavu zdobí květinová čelenka a výzdoba svatební tabule je jednoduchá a prostá. Svatební potahy na židle mohou být z jemné tkané přírodní směsi, které tomuto stylu dodají kouzlo.
  • Zahradní párty – ne tak známá, ale také oblíbená je zahradní párty svatba. Tento styl svatby závisí hlavně na počasí. Charakterizují ho velké bílé stany, lampiony, plno květin a dekorace podle vlastního uvážení. Především jde o svatbu, pro novomanžele vyhledávané v případě, že chtějí svůj den D oslavit jen se svými nejbližšími přáteli a rodinou bez velkého plánování. I na takové svatbě se mohou objevit krásné doplňky, jako například svatební potahy na židle, květinová výzdoba a co teprve lampiony. Ty dokážou přivodit tu pravou romantickou atmosféru.
  • Glamour – tento styl svateb je přesným opakem těch předchozích. Vyznačuje se především honosností, třpytem, leskem a dokonalosti v každém detailu. Nevěsty mívají honosně zdobené šaty. U výzdoby neplatí, že v jednoduchosti je krása, ale právě naopak. Svatební tabule, svatební potahy na židle, ubrousky jsou zdobeny většinou zlatou nití a květinová výzdoba bývá především z růží.

Nekupujte svatební dekoraci

Nechcete si svatební výzdobu kupovat? Na českém trhu existují i půjčovny svatebních dekorací a výzdob, které jsou v dnešní době poptávanější formou pro dekoraci svatby za příjemné ceny. Půjčovny nabízí široký sortiment dekorací, podle stylu a barvy svatby.

Napsat komentář