Mějte krásné dřevěné schody po dlouhé roky. Poradíme jak o ně pečovat!

Dřevěné schodiště si zaslouží pravidelnou péči a občasnou údržbu. Jedině tak se vám odvděčí krásným vzhledem bez škrábanců a odloupávající se barvy!

Schody jsou estetickým doplňkem interiéru

Krásné schody jsou snem každého majitele nemovitosti. Dřevěné schody propůjčí interiéru krásný vzhled a propůjčí mu nezaměnitelný design. Schody jsou zkrátka v každém patrovém domě výrazným estetickým prvkem, avšak ani nejkvalitnější dřevěné schodiště nevydrží do nekonečna.

Po čase dřevo začíná trpět na uštípnuté hrany, prošlapané prostředky prken a odlupující se barvu. Ačkoliv se snažíte schody pravidelně udržovat, lakovat a vyplňovat rýhy, čas od času je nutné pozvat odborníky, kteří provedou hloubkové broušení nášlapné plochy a zbaví schody vysoké vrstvy laku i hrubých rýh.

Renovace dřevěného schodiště odbornou firmou

Navraťte svému dřevěnému schodišti opět krásný vzhled. Pozvěte si na pomoc naše specialisty, kteří se zaměřují na renovace dřevěných schodišť. Za roky působnosti máme široké znalosti a zkušenosti, které zúročíme při renovaci i vašeho dřevěného schodiště. Svým zákazníkům nabízíme kompletní renovaci schodišť a zábradlí.

Jak probíhá renovace dřevěného schodiště

Pokud jsou na schodišti vrstvy laku, které už zamezují prosvítání struktury dřeva, jsou na něm vidět nerovnosti, prohlubně a praskliny, je nutné provést odbornou renovaci dřevěných schodů. Kompletní broušení pochozí vrstvy zbaví dřevo všech nerovností i laku. K tomuto účelu používáme profesionální stroje, které zbrousí jen nepatrné množství dřeva.

Následně schody umyjeme, zbavíme mastnoty a počkáme na jeho důkladné vyschnutí. Poté aplikujeme tmel, pro který použijeme piliny, které jsme si schovali z broušení. Díky tomu získáme požadovaný odstín dřeva, se kterým můžeme bez problémů vyplnit všechny nerovnosti. Směs musí zabrat celou plochu poškození schodů, ale nepřesahovat původní schod. V následujících 24 hodinách necháme pryskyřici tvrdnout. Opravované místo pak znovu zbrousíme. Použijeme k tomu skelný papír. Na závěr aplikujeme barvu či lak v odstínu jako jsou celé schody.

Kdy doporučujeme výměnu stupnic?

Velmi poškozenou stupnici se nevyplatí opravovat. V tomto případě doporučujeme její výměnu. Tu provedeme tak, že pečlivě změříme a uřízneme stejně velkou stupnici ze stejného dřeva, jako je zbylé schodiště. Pokud je stupnice přišroubovaná na schodech, tak stačí sundat starou, nasadit novou a přišroubovat. Pokud je přilepená, opatrně ji vyndáme a novou opět nalepíme. Výsledkem naší práce budou krásně čisté, hladké a lesklé schody, které budou dlouhé roky opět plnit svou funkci.

Napsat komentář