Jak položit vinylovou podlahu svépomocí?

Koupili jste si novou vinylovou podlahu a přemýšlíte, jak provedete pokládku tak, aby podlaha vypadala jako od profesionálů? Poradíme vám tipy, jak jednoduše položit každou vinylovou podlahu svépomocí.

Podlahy Praha radí, jak položit vinylovou podlahu

Specialisté na odbornou montáž pokládky vinylových podlah z firmy Podlahy Praha radí svým zákazníkům, jak dokonale a bez chyb položit vinylovou podlahu. Možná na první pohled vypadá pokládání vinylových podlah složitě, ale s dobrou počáteční průpravou vše půjde mnohem snadněji. Podlahová krytina jako vinyl navíc nabídne mimořádné odhlučnění, odolnost a příjemnost na dotek, pro vytápění zabudované přímo v podlaze je to jedna z nejlepších možných variant.

Příprava povrchu na položení vinylové podlahy

Než se pustíte do pokládky vinylové podlahy, je nutné připravit podkladovou plochu. Na výběr jsou obecně tři základní možnosti – klasické lepené vinylové dílce a zámkové vinylové podlahy, jakož i takzvanou samolepící variantu.

Lepené vinylové dílce

Lepené vinylové dílce mají tloušťku jen dva milimetry a nalepují se k podkladu pomocí podlahářských lepidel. Pro tento typ podlahy je nutný dokonale rovný a čistý povrch podkladové plochy. Kvůli tenké vrstvě viny se jinak vše brzy promítne i na její povrch. Výsledek pak rozhodně nebude odpovídat původním očekáváním. Při lepení vinylové podlahy je nutná také zručnost. Je třeba nanést ideální množství lepidla a dobře odhadnout chvilku, kdy je třeba začít lepit. Tato pokládka proto bude nejlepší z rukou profesionálů. Pokud si nevíte rady, obraťte se na profesionály z firmy Podlahy Praha.

Zámková vinylová podlaha

Ideální je pokládka vinylové podlahy takzvané zámkovky. Obecně platí jediné, krytina se nalepí na pevnou podložku (HFD deska), čímž dostaneme věrnou napodobeninu laminátových podlah moderní éry. Pokládá se mnohem snadněji a není důležité, jestli máte precizně rovný podklad. Cenová hladina je ale samozřejmě výše než u předchozí varianty.

Samolepící vinylové podlahy

Další možností je nákup samolepící vinylové podlahy. Tato podlaha je určena hlavně pro nenáročné domácnosti. Pokládka je až nadpozemsky snadná a výhodná je také cena za materiál. Pro dokonalý výsledek je nutné připravit povrch, na který se jednotlivé dílce „pouze“ přitlačí po odstranění speciální vrstvy lepenky. Samolepící vinylové podlahy doporučují naši odborníci z firmy Podlahy Praha do méně zatěžovaných místností.

RubrikyPR

Napsat komentář