Krásný plot pro váš domov!

Zamýšlíte se v současnosti nad výběrem plotu? Možností je poměrně mnoho – můžete se rozhodovat, jestli si zvolíte takovou nebo onakou barvu. Další otázkou, kterou můžete zvažovat je, jestli budete chtít klasický nebo průmyslový plot nebo zda budete chtít k němu i bránu. A co dále materiál, typ, barva nebo výška?

Zatímco v minulosti bylo primárním úkolem plotu ochránit pozemek před případnými zloději, dnes má především estetickou funkci, protože před zloději nás ochrání bezpečnostní systémy. Jeho cílem je zajistit útulnost a také jisté soukromí. Třeba myslet na to, že různé druhy plotů se montují různě. Každé oplocení však potřebuje co nejlepší ukotvení v jeho základě, a to především tehdy, je-li umístěn na svažitém terénu nebo pokud je podklad sypký. Například pletivové či dřevěné ploty potřebují pouze upevnění pomocí zabetonových kovových spojek nebo kovových držáků.

Při výběru plotu určitě myslete na to, že by měl ladit se stylem domu. Pokud je dům postaven spíše v klasickém stylu, vybírejte i takový druh plotu a opačně. Ať chcete nebo ne, důležitá je také barva, kterou je nejlépe ladit s barvou fasády, střechy či dlaždic a podobně. Plot může být přitom jednobarevný nebo v barevných kombinacích.

Věděli jste, že ploty bývají častokrát i podceňovány? Některé domy mají sice krásné zahrady, ale mnohdy jim chybí právě pěkný plot a obklopuje je pouze pletivo či betonová zeď. Vybírejte svůj plot svědomitě. V konečném důsledku bude bariérou vašeho pozemku, ale také určitým estetickým prvkem ve vašem domově.

Kromě bezpečnosti mají kvalitní ploty výhodu v tom, že chrání před silným a nárazovým větrem či hlukem z ulice. Takové benefity vám zajistí gabionový plot či živý plot. Nezapomeňte, že není třeba následně zapomínat ani na péči o plot. Každý materiál je něčím jiný, a proto má odlišné nároky. Tak jaký si vyberete vy?

Napsat komentář