Jak vybrat zahradní altán?

Zahradní altány se těší již řadu let velké oblibě. Právě altán je skvělé místo k relaxaci na zahradě, neboť poskytuje dokonalý komfort. V momentě, kdy o něm začnete uvažovat, je důležité zvážit několik podstatných faktorů, kterými jsou velikost pozemku a sezónnost.

Věděli jste však, že historie altánů sahá až do období před 5 000 lety? Poprvé se altán objevil v egyptských zahradách a jeho vlastníky byli členové bohatých rodin. Takové altány představovaly jakési pozemské rejnoky a dokonce si je tito boháči měli s sebou vzít i do posmrtného života.

Dnes jsou však populární v mnoha dalších zemích, neboť jsou vynikajícím doplňkem a vylepšením pro každou zahradu. Altány dokážou skvěle rozšířit životní prostor, a to iv případě, že nemáte obrovský pozemek. Skvěle rozšíří váš požitek z bydlení a můžete je využívat tři roční období nebo dokonce i přes zimu.

Zahradni altany obvykle sestává ze střechy a má otevřené strany. Výběr vhodného tvaru je na vás – může být čtvercový, kulatý nebo i obdélníkový. Využití altánu je přitom poměrně různorodé. Můžete jej využít jako místo odpočinku a relaxace a pokud v něm budete mít i nábytek či stoly a židle, může se toto místo proměnit ve vaši sezónní jídelnu. Také jde o skvělé místo, kde můžete zvát vaše hosty.

V momentě, kdy si začnete altán vybírat, určitě zvažte, k jakému účelu jej budete chtít využívat. Budou si v něm hrát děti nebo bude sloužit jako vaše venkovní posilovna, zda opravdu chcete, aby především toto místo sloužilo k vašemu odpočinku? Možností je mnoho.

Druhou velmi důležitou otázkou je, jaký výhled chcete z altánku mít. Především pro vaši relaxaci bude skvělé, budete-li mít z altánku příjemný výhled. Můžete se například z něho dívat na dům nebo na vaši zahradu. Máte už jasnější představu o tom, jak by měl váš altán vypadat? Možností je mnoho, ovšem určitě se vám podaří vybrat si podle představ.

Napsat komentář