Krokodýl

Krokodýl je plaz, žijící v řekách Ameriky, Asie, Afriky a také Austrálie. Je to živočich, který žil už v pravěku. Krokodýli se proháněli po Zemi ve stejné podobě, jako dnes. 

Plavou si ve vodě a vypadají jako kusy dřeva. Čekají na svou kořist, na kterou prudce vyskočí z vody. Na světě je mnoho druhů krokodýlů. Nejznámější a největší je krokodýl nilský.

Žije v Africe u řeky Nil a dále po většině kontinentu. Sluní se na břehu řeky a plave si v jejím proudu. Staří Egypťané uctívali krokodýla jako říčního boha Sobeka. Měl krokodýlí hlavu a ochraňoval řeku i její obyvatele.

Byl symbolickým zvířetem celého Egypta a krokodýlí podobizny vyráželi Egypťané i na mince. Při slavnostech se nosily krokodýlí masky.

Řeka Nil byla důležitá pro Egypťany, protože přinášela životodárné záplavy, které vytvářelo úrodné bahno vhodné pro zemědělství.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom jak nám ovlivňují život čísla a to v numerologii nebo čím vším se zabývá astronomie či co to je karma.

Napsat komentář