Madonna a její nejslavnější hit Material Girl

Píseň je o ženě, která touží po lepších věcech v životě a manipuluje s muži, aby je získala. Like A Virgin bylo teprve druhé Madonnino album a Madonna si teprve vytvářela svou image. 

K jejímu zděšení se jí začalo přezdívat Material Girl, ale během několika následujících let se jí podařilo od této písně distancovat a vytvořit si mnoho nových podob.

Videoklip rekonstruuje klasickou scénu z filmu Gentlemen Prefer Blondes, kde Madonna ztvárnila postavu Marilyn Monroe. MTV video neustále hrála, což Madonnu s písní úzce spojovalo.

Naštěstí pro ni byla píseň Like A Virgin ještě větším hitem a poté, co ji předvedla na MTV Video Music Awards, se s ní začala mnohem více identifikovat.

Píseň a videoklip byly široce dezinterpretovány jako Madonna hrající rozmarnou zlatokopku. Koncept videoklipu byl takový, že Madonna tuto roli hraje jako herečka, ale jakmile je mimo záběr kamery, je z ní obyčejná holka, která má ráda jednoduché věci a nakonec jí vidíme odjíždět s obyčejným chlapem v mizerném autě.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst o supermodelkách jako je Kate Moss nebo jaké informace skrývají znamení zvěrokruhu.

Napsat komentář