S půjčenou dodávkou do zahraničí

Léto je pro všechny z nás symbolem zahraniční dovolené u moře nebo na horách. Pokud s sebou chcete brát také jízdní kola, stany nebo další vybavení, jednou z možností, jak vše zabalit a na nic nezapomenout, je obytná či transportní dodávka. Jestliže nevlastníte dodávku, nic se neděje. V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak si dodávku obstarat. Existují spolehlivé autopůjčovny dodávek, které vám půjčí vůz, který zrovna potřebujete, ať už se jedná o cestu do zahraničí nebo do města.

Jste vlastníkem řidičského průkazu skupiny B a nevíte, zda máte oprávnění k řízení dodávky

Pokud si chcete půjčit dodávku do 3,5 tuny, pak platí stejná pravidla jako pro všechny osobní automobily. Nesmíte zapomínat, že u nás tak samo i v zahraničí jsou určitá pravidla a povinnosti bezpečné jízdy na vozovce. Ve vozidle by teda neměla chybět základní povinná výbava jako jsou reflexní vesty, lékárnička, rezerva, žárovky a někdy i povinný hasicí přístroj. Před výjezdem si tyto důležité věci předem zkontrolujte, ať vás po cestě nechytí nějaké problémy s celníky.

Nezapomeňte potvrzení o zapůjčeném voze

Pokud chcete vyrazit s dodávkou do zahraničí, ještě předtím, je potřeba požádat firmu o vystavení potvrzení o užívání vozidla v zahraničí, tedy povolení k vycestování za hranice území ČR. Pokud by řidiče s vypůjčenou dodávkou zastavili a nebyl by vlastníkem ani provozovatelem a neměl by potvrzení o užívání vozidla s úředně ověřeným podpisem majitele vozidla že, vycestuje za hranice ČR, mohl by se tímto vystavit velkým rizikům a zbytečným problémům a papírování. Hlavním problémem může být zabavení vozidla, než se prokáže, že vozidlo není evidováno jako odcizené.

Samozřejmostí je, že hlavním bodem bude cenová nabídka, která někdy není dostupná pro člověka, který na bankovním účtě nemá milióny.

Na co si dát pozor při výběru dodávky

  • Nízké provozní náklady
  • Spotřeba vozidla
  • Možnost nemuset si kupovat dálniční známku
  • Dejte si pozor na pojištění, které máte sjednané, předem rozhodně autopůjčovnu informujte o vycestování do zahraničí

Při cestování do zahraničí půjčenou dodávkou, jde zejména o to, že si zastavíte na krásných místech, kde se autobusem třeba vůbec nedostanete. Pro cestování do zahraničí si můžete půjčit dodávku neboli obytné vozidlo. Jako další možnosti jsou i obytné karavany, ty se využívají spíše, když se vám nechtějí dny trávit na hotelích a máte rádi volnost.

Napsat komentář