Čerpejte všechny pozitivní benefity finské sauny u vás doma!

Načerpejte nové síly, posilněte svou imunitu, uvolněte mysl a zbavte se stresu ve své vlastní finské sauně. Poradíme vám s návrhem vlastní finské sauny na míru a pomůžeme vybavit vaše wellness!

Je libo soukromé saunování nebo pozvete přátele?

Domácí wellness je skvělou volbou pro všechny, kteří milují saunování a pobyt ve vířivce, ale vzhledem k současné situaci nemohou navštěvovat veřejné wellness. Finská sauna je skvělé místo, kde můžete trávit čas o samotě nebo se svými přáteli. V kabince se lidský organismus příjemně uvolní, odplaví se stres a navodí příjemná nálada. Někdo považuje návštěvu sauny za společenskou událost, jiný holduje příjemnému klidu. Je jen na vás, jestli se o svou saunu podělíte s přáteli, nebo si dnešní večer vychutnáte o samotě nebo s partnerem.

Sauna posiluje imunitu a odplavuje toxiny z těla

Sauna je známá svými léčivými účinky. Nejznámější a nejdůležitější efekt saunování je odplavení škodlivých látek z těla vlivem pocení. Saunování v horké kabince je pro tělo ideální způsob, jak si vybudovat dobrou imunitu a pročistit se. Pravidelná návštěva sauny má navíc pozitivní účinky na pokožku, která je vlivem odplavení i hluboko usazených nečistot jemnější, pružnější a nádherně prokrvená.

Sauna reguluje tělesnou hmotnost

Pravidelná návštěva vaší domácí sauny bude mít pozitivní účinky na redukci vaší tělesné hmotnosti. Protože je saunování pro vaše tělo fyzicky velmi náročné, pravidelným saunováním zhubnete i několik kilogramů. Vlivem vysoké teploty se zvyšuje aktivita srdce, organismus musí rychle ochlazovat vnitřní orgány, u kterých musí udržovat stabilní teplotu. I když v sauně sedíte nebo ležíte, vaše tělo musí vynaložit velké množství energie. Podle nejnovějších studií spálíte během půl hodiny až 600 kalorií.

Posilněte imunitní systém

Finská sauna posiluje imunitu a odolnost organismu proti virům a bakteriím. Pravidelná návštěva finské sauny zvyšuje množství bílých krvinek v krvi. Během saunování dochází k prohřátí organismu, které je vlivem následné studené sprchy prudce ochlazeno. Imunitní systém nastartujete také koupelí ve studené kádi. Tato příprava je osvědčenou prevencí proti nachlazení.

Jak si postavit finskou saunu na míru?

Chcete si každý den užívat blahodárné účinky saunování ve svém bytě či domě? Nechte si postavit finskou saunu na míru. Jsme specialisté na finské sauny a infrasauny. Poradíme vám s výběrem vhodného typu sauny, doporučíme vám materiál pro stavbu sauny a navrhneme doplňky pro vaši saunu. I v malém bytě vám postavíme domácí wellness, které vám nabídne příjemné chvíle pohody a odpočinku!

Napsat komentář