Srovnání parametrů Private Internet Access a AzireVPN: Která je lepší?

Kterou z těchto VPN vybrat: PIA, nebo raději zvolit AzireVPN? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali, součet rozdaných bodů je 8,8/10 : 5,8/10.

více v článku...

Rychlost stahování a nahrávání PIA : AzireVPN, kdo vyhrál?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o Private Internet Access a AzireVPN.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 101 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 44 Mb/s. Private Internet Access se projevila o 57 Mb/s rychlejší nežli AzireVPN.

Naměřený upload Private Internet Access je 91 Mb/s. AzireVPN dosáhla hodnoty 71 Mb/s, a tedy je o 20 Mb/s pomalejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 11 ms. AzireVPN laboratoř naměřila 41 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž Private Internet Access v porovnání byla o 30 ms lepší.

Skóre recenze Private Internet Access : AzireVPN tak činí 7 /10 : 4/10.

Povede se Private Internet Access přehrávat Netflix?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, Private Internet Access tuto možnost dokáže. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Azire VPN zahraniční Netflix odblokovat zvládá.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, Azire VPN takovou dovednost nabízí. Porovnávaná VPNka funkci obejití ochrany YouTube videí nabízí.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a síťové tunelování. Např. Private Internet Access obsahuje DNS ochranu a AzireVPN pro příklad neposkytuje whitelist.

U funkcí VPN je tak skóre 10 /10 x 7/10.

Porazí konkurenci PIA v počtu zemí a serverů?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, PIA nabízí 35 400 serverů, v aplikaci AzireVPN jsme našli celkem 65 serverů. První z dvojice tak udává o 35335 víc .

Obdobně důležitý je počet zemí, kde jsou servery, u AzireVPN je 14. Druhá porovnávaná VPN nabízí 78, o 64 víc. V tomto měření sil tedy vítězí .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých PIA připojí 10. AzireVPN v jeden moment připojí 5 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku nejlepší VPN.

Které platformy podporuje Private Internet Access a které umí AzireVPN?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, Private Internet Access umí Android OS a pokrývá telefony s iOS, druhá VPN služba AzireVPN iPhony s iOS pokrývá, systém Android zvládne pokrýt.

Země původu VPN hraje roli při sdílení informací o uživatelích s policií, neboť se řídí místními zákony. Private Internet Access má sídlo v USA. Druhá porovnávaná VPN má původ ve Švédsku.

Program PIA nebyla lokalizována v českém jazyce, AzireVPN česky taky lokalizována není.

V souboji platforem dosáhla Private Internet Access bodového součtu 10/10, Azire VPN získala 8/10.

Cenové srovnání PIA vs. Azire VPN

Azire VPN můžete mít již od 80 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit již od 44 Kč měsíčně. Známka za poměr ceny předplatného a nabízených funkcí je 7/10, respektive 4 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

Napsat komentář