Co jsou to palubky?

Pokud už víte něco o stavebnictví, pojem palubky pro vás není zřejmě není naprostou neznámou. Kromě širokého využití má také spoustu vynikajících benefitů. Jak už název napovídá, tatranský profil disponuje skvělými vlastnostmi, jako je vynikající kvalita, odolnost a stálost. Také má nadščasový design, proto se skutečně hodí do jakéhokoli bydlení. Velmi dobře si s ním poradíte v exteriéru i v interiéru.

V současnosti se zároveň vyrábí v různých zemích však také v Rusku, Finsku nebo v Estonsku.

Důležité je říci, že tloušťka palubek se liší především podle místa jejich původu a také podle účelu, pro které jsou určeny. Dále zde existují další menší detaily, jako je například zaoblení a druh dřeva.

Třeba si však dát určitě pozor, protože pravé palubky jsou vždy vyrobeny pouze z jehličnanů. Nejlevnější palubky jsou vyrobeny ze smrku obyčejného. Výhodou tohoto dřeva je, že má pěknou neutrální světlou barvu a strukturu. Dalšími vhodnými druhy jsou severský smrk, borovice nebo slovenský červený smrk.

Palubka má mnoho způsobů využití. Nejčastěji se používá pro dřevěný obklad. V domácnosti tak dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru s krásnou vůní. Plaubky můžete také využít iv exteriéru nebo v interiéru.

Jeho výhodou je, že má vynikající tepelně izolační vlastnosti. Pokud je správně využit, dokáže také skvěle odolat plísním a vlivům počasí. Montáž je také poměrně jednoduchá. Z technického pohledu je tatranský profil deska s perem s vyfrézovanými spoji. Právě díky vyfrézování do něj nepronikne zmiňovaná voda a ani plíseň. Vyznačuje se také perfektní odolností a díky tomu dokáže vydržet mnoho let.

Napsat komentář