Jak se vytvářejí vertikální zahrady

Vertikální zahrady představují skvělý způsob, jak do interiéru nebo exteriéru vnést život v podobě krásných rostlin, které milujete. Osázejte si svou vertikální zahradu zelenými i kvetoucími květinami a na balkon klidně vysázejte ovoce, zeleninu i bylinky. Fantazii se meze nekladou!

Historie vertikálních zahrad

Vertikální zahrady vznikly v Japonsku, kde obyvatelé tamních velkých měst prakticky nemají možnost mít svou vlastní zahradu. Buď na to není prostor, nebo jim na to město nedá povolení. Tak vzniklo řešení dát si zahradu na zeď. Na zdech více a více domů tak začala vznikat živá omítka, která je zkrášluje. Mnoho Japonců si ve svém bytě mohou vypěstovat své oblíbené květiny, ale také lahodné ovoce a zeleninu, aniž by je zahrada omezovala v prostoru jejich stísněných bytů.

Jak se vytvářejí vertikální zahrady

Pro vytvoření klasické vertikální zahrady je potřeba speciální konstrukce, která se připevní na zeď. Do ní je potřeba umístit speciální truhlíky se speciálními odtokovými otvory, kterými může přebytečná voda protékat kaskádovitě do nižších pater a dále do záchytné nádoby umístěné ve spodní části systému. Pro rovnoměrné dávkování vody k jednotlivým rostlinám lze Gro-Wall® Slim Line lze vybavit kapkovacím zavlažovacím systémem. Vertikální zahrady obsahují systém trubic, který se postará o výživu všech rostlin. Vy se nemusíte prakticky o nic starat. Systém může být ovládán elektronicky.

Péče o vertikální zahradu

U některých vertikálních zahrad se o vláhu pro rostlinky budete muset postarat sami. Zvláště u malých vertikálních zahrad se nevyplatí budovat závlahový systém. V takovém případě je nejlepší květiny rosit než zalévat. Doporučuje se vysazovat rostliny nenáročné na péči. Je možné mít takovouto zahradu po celý rok. Stačí si jen sehnat rostliny odolávající mrazu. Nemusíte tak na jaře vaši zahradu znovuobnovovat.

Výhody vertikálních zahrad

Jednou z mnoha výhod je umístění zahrady. Tu můžete mít jak v interiéru tak exteriéru. Díky vertikální zahradě si můžete i v malém bytě pořídit originální kus zahrady, aniž by vám zabrala příliš mnoho místa. Rostliny umístěné v interiéru se postarají o vyčištění vzduchu a tudíž i ke zlepšení vnitřního klimatu. Tato zelená fasáda funguje také jako tepelná a zvuková izolace. Brání stěny domu nepříznivým vlivům okolí a tak prodlužuje jeho životnost.

RubrikyPR

Napsat komentář