Správná péče o vodu v bazénu začíná použitím bazénové plachty

Pořízení bazénu je teprve začátek radosti, ale také starosti. Pokud chcete mít vodu v něm krásně průzračnou. Správnou péčí o vodu i ušetříme mnoho starostí a bazén nám bude sloužit, tak jak má, od jara do podzimu

Udržujte správnou hodnotu pH vody a tvrdost

Aby voda byla krásně čistá, je nutné o ni správně pečovat. Důležité je vědět, že vodu charakterizuje mnoho vlastností. V bazénu nás bude zajímat především její pH. Nízké hodnoty vykazují kyselost vody, vyšší pak její zásaditost, ideální pH vody v bazénu je 6,8 – 7,4. Díky nízkému pH si můžete podráždit kůži nebo oči, vysoké vede také k podráždění a navíc i např. k zakalení vody. Hodnoty pH proto kontrolujte alespoň jednou týdně za pomoci speciálních přípravků.

Kromě pH je u vody nutné sledovat také její tvrdost. Tvrdost je dána nejčastěji koncentrací kationtů hořčíku a vápníku. Čím tvrdší voda, tím větší pravděpodobnost usazování vodního kamene na stěnách vašeho bazénu. Tvrdost může také zapříčinit poničení trysek nebo čerpadel. Tvrdost měřte vždy při dopouštění vody a udržujte ji středně tvrdou.

Odstraňujte hrubé nečistoty

Dalším velkým strašákem vody v bazénu jsou hrubé nečistoty. Mezi ně patří napadané listí, tráva, písek, hlína a různý hmyz. Nezapomeňte, že nečistotám lze předcházet – např. použitím bazénové plachty, omýváním nohou před vstupem nebo i zákazem vstupu domácím mazlíčkům.

Na hladině se objevuje během dne mnoho hrubých nečistot, které se dají sebrat pomocí síťky. Na ty, které se usazují na dně, se vám vyplatí pořídit kvalitní bazénový vysavač. Nečistot se můžete zbavit také za pomoci filtračního zařízení. Díky cirkulaci vody bude váš bazén čistý po celou sezónu. 

Investujte do kvalitní bazénové chemie

Mnohdy se majitelům bazénů stane, že i přes to, že o bazén pečují dle předepsaných doporučení, dojde k zakalení vody, změní barvu nebo zkazí. Mezi základní příčiny těchto změn se řadí: teplota v bazénu, čím vyšší, tím vyšší riziko zakalení, dále pak i četnost a počet koupajících apod.

Proto je nutné pravidelně vodu desinfikovat. Kontrolujte koncentraci chloru a současně dopřejte bazénu tzv. šokovou terapii chlorem. Zajistíte si tím, že v bazénu budete jenom vy, bez řas a mikroorganismů. Díky vločkování se vám zase podaří odstranit nečistoty a zákaly, které se díky speciálním přípravkům shluknou a snáze zlikvidují.

Pořiďte si kvalitní bazénovou plachtu

Bazénové plachty představují skvělý způsob, jak pečovat o vodu v bazénu celoročně. Naše firma se specializuje na výrobu bazénových plachet na míru. Vyrobíme plachtu na nadzemní, zapuštěné i atypické bazény. Všechny naše plachty jsou schopné udržet zatížení dospělé osoby o hmotnosti 85 kg a rovnoměrné zatížení sněhovou pokrývkou ve výšce 15 cm. S našimi plachtami budete mít jistotu, že vaše děti i domácí mazlíčci jsou maximálně chráněni před pádem do vody.

RubrikyPR

Napsat komentář