Nebaví vás pracovat v oboru, který jste vystudovali? Pak je načase změnit práci

Většina z nás se při výběru školy, kterou se rozhodneme studovat, rozhoduje podle toho, co by nás asi tak potom mohlo bavit. Nastupujeme proto na školy, od kterých očekáváme, že nás připraví na následující profesní kariéru. Ne vždy je to ale tak růžové a mnoho lidí už přišlo na to, že je nebaví pracovat v oboru, ve kterém se vyučili.

více v článku...

Pracujete v odvětví, které vás nezajímá?

Možná je to přesně i váš případ. Něčím jste se vyučili, následně jste v daném odvětví nastoupili do práce a po nějaké době zjistili, že to není tak úplně ono. Není třeba se za takové zjištění stydět, rozhodně nejste sami, kdo něco takového řeší.

Mnohem důležitější je postavit se k tomu čelem. Jak vyřešit situaci, kdy vás vystudované odvětví nebaví a do práce chodíte s odporem?

Porozhlédněte se i jinde

Jsou lidé, kteří si z pracovních nabídek nemohou vybírat, protože třeba bydlí na místě, kde není tolik příležitostí. Pokud jste ale například z Kladna, pak se určitě nemusíte bát, že by práce v Kladněbyla nedostatkovým zbožím. Právě tohle je totiž jedno z měst, kde se to pracovními nabídkami jenom hemží.

Pokud víte, že právě teď pracujete v oboru, který vás nezajímá, nenaplňuje vás a jednoduše vás nebaví, podívejte se na nabídky práce Kladno a vyberte si něco jiného. V tomto městě se vám otevírá vícero dveří, záleží jen na vás, do kterých se rozhodnete vstoupit.

Když to nezkusíte, nic nezjistíte

Možná setrváte na dané pracovní pozici jen proto, že si nejste jistí, jestli to jinde bude lepší. Přitom se ale na dané pozici trápíte. Docházet do práce s odporem není řešení, rozhodně ne z dlouhodobě udržitelného hlediska. A víte, jak se říká – když to nezkusíte, pak nezjistíte, že to jinde bude, nebo naopak nebude lepší.

Mezi nabídkami práce Kladno rozhodně nepatří k městům, kdyby bylo o práci nouzi. nebojte se pro to zkusit, jestli to jinde nebude lepší. Možná zjistíte, že jste se nadané pracovní pozici trápily zbytečně a přitom jste už dávno mohli být někde úplně jinde.

RubrikyPR

Napsat komentář