Renovace parket a následné olejování dřevěných podlah

Dřevěné podlahy jsou nedílnou součástí luxusně zařízených interiérů. Jak pečovat o dřevěnou podlahu a jak nanést finální olej? Poradíme vám jak na olejování krok po kroku.

Dřevěné parkety v interiéru

Dřevěné podlahy jsou oblíbenou podlahovou krytinou. Podtrhují ráz interiéru, zhodnocují nemovitost a navozují příjemné klima v místnosti. Protože je dřevo přírodní materiál, je nutné se o něj náležitě starat, aby dlouho vydrželo. Pokud nechcete na dřevo nanášet lak, olej je další velmi účinnou a zároveň šetrnou možností, jak finálně podlahu upravit.

Jak se provádí olejování parket

Po renovaci parket přichází na řadu olejování. To se provádí pomocí speciálního přístroje, který jednoduchým, přesto velmi účinným způsobem zapracuje přírodní olej hluboko do struktury dřeva. Ošetřená plocha získá neobyčejně krásný přírodní charakter dřeva a zdůrazní jeho kresbu. Při ošetření dřeva oleji se nabízí další výhoda, a to v podobě pozdějšího lokálního ošetření. Pomocí olejů s pigmenty můžete dát podlaze tmavší odstín, který propůjčí podlaze luxusní vzhled.

Jak na renovace parket

Renovace parket je specifická činnost, která musí být prováděna odbornou firmou za pomoci špičkových strojů. Pro dokonalý výsledek je nutné provést broušení parket, kdy se sejme 1-2 mm vrstva, která pojme starý nátěr, nerovnosti, škrábance, zbytky lepidel a tmelů.

Výhody ošetření podlahy olejem

Pokud se rozhodnete pro ošetření dřeva olejem, získáte možnost pozdějších lokálních oprav poničených parket. Dodatečné nanášení oleje je možné pro ošetření škrábanců a větších rýh. Tyto nedokonalosti se dají odstranit čištěním a místní opravou, tedy jemným přebroušením parkety a opětovným olejováním. Tato metoda ošetření není u lakované podlahy možná.

Olej je pro dřevo přirozený materiál oproti syntetickému laku. Pod olejem může dřevo dále pracovat a dýchat. Pokud dřevo reaguje na okolní vlivy, jako je vlhkost a teplota v místnosti, má tendenci kroutit se a praskat. Toto riziko je eliminováno v případě, že se na něj použije olej.

Renovace parket pomocí oleje pomůže zachovat přírodní vzhled dřeva a vynikne jeho struktura. Olej přináší do vašeho interiéru přirozený vzhled podlahy, navíc jí umožňuje volně dýchat.

Nechte si provést odbornou aplikaci kvalitních podlahových olejů

Olejování parket vyžaduje přesnou aplikaci, aby byl olej nanesen rovnoměrně po celé ploše podlahy. Naše firma se zabývá renovací parket a olejováním parket a s těmito úkony máme bohaté zkušenosti. Naši podlaháři přesně vědí, jak při aplikaci oleje správně postupovat. Výsledkem jejich práce bude dokonale krásná, rovná podlaha, která nabídne dlouhou životnost bez nutnosti složitějších oprav. Také vám doporučíme vhodné čisticí prostředky na dřevo, které prodlouží životnost dřevěných podlah o několik let. 

Napsat komentář