Úklid domácnosti nemusí být drahý. Stačí vědět, které prostředky jsou účinné

Úklid domácnosti bez vhodných čisticích prostředků zkrátka neprovedeme. Než se nechat zmást reklamou a poutavým designem obalu, raději volte na kvalitu a prověřené technologie. Úklid domácnosti nemusí být investicí do drahých saponátů za tisíce. Hygienickou čistotu můžete mít ve svém bytě i za pár korun. Jen vědět jak na to.

Drahé saponáty nemusí být hned lepší

Úklid domácnosti je náročnou disciplinou, proto si každá hospodyňka vybaví svou úklidovou komoru vhodnými čisticími prostředky, určené na konkrétní činnost nebo typ materiálu. Pozor však na předražené saponáty, které poslouží stejně účinně, jako obyčejný jar, který máme v kuchyni každý. Bohužel ani u úklidových prostředků pro domácnost neplatí přímá úměra, která by jednoznačně zaručovala, že dražší prostředky budou automaticky ty lepší. Každý zákazník sleduje hlavně cenu, která ve výsledku ovlivňuje rozhodnutí při koupi, ale ve finále jsou ukazatele mnohem jinde, než to, zda vybraný výrobek bude kvalitní a šetrný k povrchům i životnímu prostředí.

Sledujte složení čisticího prostředku

Hledáte saponáty určené pro čalounění, hygienické ubrousky na utření kuchyňské linky nebo dezinfekci do koupelny? Úklid domácnosti vyžaduje mnoho chemických složek, které si poradí s tou či onou špínou a bakteriemi. Při výběru čisticích prostředků z drogerie věnujte pozornost hlavně jejich složení. Problémem ve složení mohou být například tenzidy a aktivační přísady, které u citlivějších jedinců vyvolávají alergické reakce. Pokud dbáte na životní prostředí, vyhnout byste se měli aromatickým a konzervačním látkám. 

Zkušenosti jsou nejlepší

Pamatujete si, že vaše babička či maminka používaly na čištění oken výhradně jeden prostředek, který nikdy nezanechal šmouhy? Úklid domácnosti vždy zvažte. Než koupit neověřené produkty, raději sáhněte po těch, se kterými máte dobré zkušenosti. Pokud si domů přinesete nový čisticí prostředek, jeho účinnost vždy testujte pouze na malé ploše.

Mějte hygienicky čistou domácnost každý den

Nechcete si hrát na znalého chemika nebo nechcete investovat do nejrůznějších čisticích prostředků? Máte doma malé děti a raději chemii ve své domácnosti vůbec nechcete skladovat? Objednejte si naše šikovné paní na úklid. Úklid domácnosti provádíme v čase, který vám nejvíce vyhovuje. Vy se tak vždy vrátíte do dokonale čistého bytu. Díky naší službě úklid domácnosti nemusíte investovat čas ani peníze do úklidu!

Napsat komentář