Zajímavosti o křečkovi

Křeček je oblíbené zvíře, které se hodí k domácímu chovu. Je to hlodavec z čeledi myšovitých. K chovu se hodí především křeček polní, který je chován v klecích doma.

Než se dáte na chov křečka, měli byste si připravit pro něj podmínky. Křeček je zvíře, které bývá velmi akční, proto je dobré mu připravit v kleci zábavu. Prolézačky, houpačky, které ho budou bavit. Je dobré, aby měl domeček, v němž se může schovat.

Křečci jsou hlodavci, kteří rádi hlodají. Proto je dobré dát mu do klece mrkev nebo jablko. To si může postupně hlodat. Poslouží i kus dřívka. 

V kleci by měl mít také napáječku a granule. Jako krmivo poslouží granule pro křečky, které mu budou vyhovovat. Do klece dejte křečkovi podestýlku z hoblin.

Zajímají Vás také další zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, proč si bobr staví přehrady a jak získává klády ze stromů nebo proč milujeme morčata jako naše mazlíčky či zda se bát či nebát jezevce, což je šelma, která si troufne i na větší zvířata.

Napsat komentář